Jak trzymać ręce na kierownicy?

Przez Redakcja

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, żeby trzymać ręce na kierownicy. Niektóre z nich są proste, inne mogą wydawać się sprzeczne z intuicją, ale jeśli uda Ci się je wykonać, będziesz w lepszej kondycji i bezpieczniejszy podczas jazdy.

Kierowanie metodą „push-pull”

Kierowanie metodą „pull-push” to technika, która pomaga trzymać ręce na kierownicy. Trzymanie rąk na kierownicy jest bardzo ważne i pomaga uniknąć wypadków. Metoda „push-pull” jest bardziej efektywna i pozwala lepiej kierować samochodem.

To najlepsza metoda kierowania z kilku powodów. Po pierwsze, jest bezpieczniejsza niż pompowanie hamulców. Może być też skuteczniejsza przy skręcaniu na rondach i skrzyżowaniach. Po drugie, pomaga łatwiej pokonywać ciasne zakręty. I wreszcie zmniejsza zmęczenie.

Najczęściej należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi przez producenta pojazdu. W instrukcji obsługi znajdziesz zazwyczaj informacje o tym, jaka jest najlepsza pozycja kierownicy. Pozycja 9 i 3 sprawi, że ręce będą w najlepszej pozycji do kierowania pchaniem i ciągnięciem.

W przypadku tej metody musisz dokonać kilku drobnych zmian w układzie kierowniczym. Po pierwsze, musisz chwycić kierownicę lewą ręką. Powinieneś położyć kciuk na brzegu kierownicy i zacisnąć go między palcem wskazującym a kciukiem.

Sposób kierowania ręcznego

Sposób kierowania ręcznego to popularna technika kierowania, w której kierownicą poruszają dwie ręce. Technika ta jest używana do skręcania i parkowania. Jest ona szczególnie korzystna podczas jazdy z małą prędkością lub gdy kierowca wpada w poślizg. Nie zaleca się jednak stosowania tej techniki przy większości manewrów.

Dobrym sposobem na przećwiczenie tej metody kierowania jest wzięcie udziału w profesjonalnym kursie jazdy. Możesz też wypróbować swoją własną technikę. Najbezpieczniej jest wybrać technikę, która jest wygodna i zgodna z twoim stylem jazdy. Pamiętaj, że eksperymentowanie z różnymi technikami kierowania może być niewygodne. Jeśli jednak będziesz się tego trzymał, staniesz się bardziej biegły w tej technice.

Sterowanie „ręka po ręce” jest uważane za najbardziej bezpieczną i pewną ze wszystkich technik kierowania. Dzieje się tak dlatego, że jedna ręka nieustannie krzyżuje się z drugą, aby obracać kierownicą. Ponadto dłoń ręki, która krzyżuje się z drugą ręką, dotyka kierownicy. To zapobiega cofaniu się kierownicy.

Push-pull vs. shuffle steering

Push-pull i shuffle steering to dwie popularne metody kierowania kierownicą. W zależności od Twoich osobistych preferencji, techniki te mogą być skuteczne w kierowaniu pojazdem. Jednak przed wyborem techniki ważne jest poznanie zalet i wad każdej z nich.

Jedną z głównych zalet sterowania ruchem wahadłowym jest to, że daje ono większą kontrolę nad samochodem. Pozwala też na łatwe manipulowanie elementami sterującymi pojazdu. Możesz też mieć oko na ruch wokół siebie. Dzięki temu unikniesz nadmiernej korekty w sytuacjach awaryjnych. Ponadto jest mniej prawdopodobne, że się zmęczysz.

Używanie tej techniki zmniejsza także ryzyko uszkodzenia poduszki powietrznej. Ponieważ Twoja ręka znajduje się na kierownicy, nie musisz się martwić o złamaną rękę w razie wypadku. Ponadto jest to szybsze niż technika push-pull.

Inną zaletą shuffle steering jest to, że wymaga mniej rąk do skrętu samochodu. Jeśli jesteś początkującym kierowcą, możesz wykorzystać tę technikę do poprawienia swoich umiejętności kierowania.

Kierowanie jedną ręką

Kierownica to potężne narzędzie, a umiejętność trzymania rąk na kierownicy jest kluczowa dla bezpiecznej jazdy. Wielu kierowców trzyma kierownicę palcami lub nadgarstkami, ale może to być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli nie mają doświadczenia.

Jednym z najczęstszych problemów kierowców jest utrata kontroli nad samochodem przed kolizją. Jest to często spowodowane niewłaściwym dostępem do elementów sterujących, takich jak kierunkowskazy, hamulce i kierownica. Są to najbardziej podstawowe rzeczy, które kierowca musi wiedzieć, aby zachować kontrolę nad pojazdem.

National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) zaleca, aby wszyscy kierowcy trzymali obie ręce na kierownicy przez cały czas. Jednak nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza gdy pojazd jest zaparkowany lub gdy kierowca korzysta z wewnętrznych elementów sterujących.

Najlepszym sposobem na trzymanie rąk na kierownicy jest nauka kierowania ręcznego. Kierowanie ręczne nazywane jest również kierowaniem przez pchanie/ciągnięcie, ponieważ przeciwna ręka jest ciągnięta w dół, aby obrócić kierownicę.

Oceń artykuł: Jak trzymać ręce na kierownicy?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy

Jak zdać teorie na prawo jazdy?

Jeśli chcesz uzyskać prawo jazdy, musisz zdać test teoretyczny. Test ten składa się z dwóch części: części wielokrotnego wyboru oraz części dotyczącej dostrzegania zagrożeń....

Ile się czeka na prawo jazdy?

Jeśli myślisz o uzyskaniu prawa jazdy, ale obawiasz się, jak długo to potrwa, jest kilka sposobów na przyspieszenie tego procesu. Jednym ze sposobów jest...

Jak ustawić lusterko w samochodzie?

Jeśli jesteś kierowcą, który dużo jeździ, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jak wyregulować lusterko w swoim samochodzie. W ten sposób możesz mieć pewność, że masz dokładny...

Parkowanie prostopadłe – kiedy skręcać?

Po zaparkowaniu powinieneś sprawdzić lusterka wsteczne i lusterka skrzydłowe, żeby dowiedzieć się, kiedy możesz bezpiecznie obrócić samochód. Jest to pomocne nie tylko podczas parkowania,...

Jak zdać teorie na prawko?

Jeśli planujesz zdawać na prawo jazdy, powinieneś najpierw wiedzieć, jak zdać test teoretyczny. Jest to ważne, ponieważ test teoretyczny jest tą częścią egzaminu na...

Co to jest droga wewnętrzna?

Droga wewnętrzna to obwodnica wokół miasta. Jest to trasa dla samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów i innych pojazdów. Istnieje wiele różnych rodzajów dróg, a wybór...

Kiedy powinna odbywać się zmiana biegów?

Jeśli masz problem z biegami w swoim samochodzie, możesz się zastanawiać, kiedy powinna nastąpić zmiana biegów. Ogólnie rzecz biorąc, zmiana biegu następuje, gdy wał...

Od ilu lat można jeździć skuterem?

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie: "W jakim wieku mogę jeździć na skuterze?", to trafiłeś we właściwe miejsce. Wymagania wiekowe dotyczące prowadzenia skutera różnią się...

Jak nabrać pewności siebie za kierownicą?

Jeśli masz lęk przed prowadzeniem samochodu, możesz zastanawiać się, jak zdobyć pewność siebie za kierownicą. Na szczęście jest kilka sposobów na pokonanie strachu i...

Jak cofać samochodem krok po kroku?

Odwracanie kierunku jazdy jest ważną umiejętnością, którą musisz znać, kiedy prowadzisz samochód. Jest wiele rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę podczas cofania, np. jak...