Jak zdać teorie na prawko?

Przez Redakcja

Jeśli planujesz zdawać na prawo jazdy, powinieneś najpierw wiedzieć, jak zdać test teoretyczny. Jest to ważne, ponieważ test teoretyczny jest tą częścią egzaminu na prawo jazdy, którą większość egzaminatorów uważa za najtrudniejszą. Test teoretyczny jest sprawdzianem wiedzy, którą zdobyłeś, czytając o prawach i przepisach dotyczących prowadzenia pojazdów.

Przygotowanie do testu teoretycznego

Test teoretyczny na prawo jazdy jest egzaminem komputerowym, który sprawdza twoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa na drodze i przepisów ruchu drogowego. Obejmuje on również umiejętność dostrzegania zagrożeń. Poświęcenie czasu na przygotowanie się do tej części egzaminu na prawo jazdy pomoże Ci go zdać.

Na swojej stronie internetowej rząd udostępnił informacje o tym, jak przygotować się do testu teoretycznego. Aby zdać egzamin, musisz uzyskać poprawne odpowiedzi na 43 z 50 pytań.

DVSA przygotowała przewodnik po egzaminie teoretycznym i dostępnych jest wiele innych materiałów edukacyjnych, w tym oficjalne testy praktyczne. Niektóre z nich są dostępne w tłumaczeniu.

Oprócz nauki możesz uczyć się od instruktora jazdy lub pobrać oprogramowanie do testów teoretycznych. Jednak najlepszym sposobem na przygotowanie się do egzaminu teoretycznego jest wzięcie udziału w kursie DriverActive.

Dobrym pomysłem jest również przestudiowanie Kodeksu Drogowego. Jest to zbiór zasad opracowanych przez rząd brytyjski w celu ochrony użytkowników dróg.

Zdawanie praktycznego testu teoretycznego

Test teoretyczny jest częścią procedury uzyskania prawa jazdy w Wielkiej Brytanii. Testuje on twoją wiedzę na temat zasad ruchu drogowego, znaków drogowych i dostrzegania zagrożeń.

Egzamin składa się z dwóch części: części wielokrotnego wyboru i części dotyczącej dostrzegania zagrożeń. Musisz zdać obie części, aby otrzymać ogólny certyfikat zaliczenia. Egzamin teoretyczny można zdawać w wielu miejscach, w tym w szkołach jazdy.

Aby zdać egzamin teoretyczny, musisz odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 43 z 50 pytań. Jeśli nie uda ci się tego zrobić, będziesz musiał powtórzyć test. Dla osoby zdającej po raz pierwszy może to być zniechęcająca perspektywa. Jednak przy odrobinie praktyki możesz zwiększyć swoje szanse na zdanie testu.

Jednym z najlepszych sposobów przygotowania się do egzaminu teoretycznego jest znalezienie testów próbnych w Internecie. Wiele stron oferuje testy praktyczne, które możesz pobrać, wypełnić na swoim komputerze lub otrzymać pocztą.

Robiąc test teoretyczny przed egzaminem na prawo jazdy

Zanim będziesz mógł ubiegać się o pozwolenie na naukę, musisz zdać test teoretyczny. Test sprawdzi Twoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, w tym zasad bezpiecznej jazdy.

Do testu możesz podejść od 17. roku życia. Istnieje wiele kursów praktycznych, ale nie będziesz mógł do nich przystąpić, jeśli nigdy nie miałeś prawa jazdy.

Aby zdać test teoretyczny, musisz odpowiedzieć poprawnie na 43 z 50 pytań. Jeśli nie udzielisz wszystkich odpowiedzi, będziesz musiał powtórzyć test.

Możesz zarezerwować test online. Musisz podać swoje imię i nazwisko oraz adres. Możesz też zadzwonić do serwisu testującego. Otrzymasz wtedy datę i godzinę testu.

Kiedy udasz się do centrum testowego, otrzymasz jasne instrukcje. Egzaminator wyjaśni, na co zwraca uwagę i jaką trasą należy podążać.

Przystępowanie do egzaminu teoretycznego w DVLO

Podchodząc do egzaminu teoretycznego w Driver and Vehicle Licensing Office, musisz mieć przy sobie ważne prawo jazdy. Jeśli zgubisz swoje prawo jazdy, będziesz musiał złożyć wniosek o jego wymianę. Wymiana prawa jazdy może potrwać kilka tygodni.

Należy również przynieść na egzamin papierowy odpowiednik prawa jazdy. Musisz także zapłacić za egzamin.

Test teoretyczny składa się z dwóch części. Pierwsza część to test wielokrotnego wyboru. Składa się z 50 pytań. Do zaliczenia testu wymagany jest wynik 43 na 50 punktów.

Druga część to test na dostrzeganie zagrożeń. Obejmuje on serię filmów wizualnych i dźwiękowych do obejrzenia. Po zakończeniu testu będziesz mógł sprawdzić swoje odpowiedzi.

Możesz również zdecydować się na obecność tłumacza podczas testu. Wyjaśni on, czego dotyczy każde pytanie. Osoby głuche, niedosłyszące lub mające inne specjalne potrzeby mogą poprosić o tłumacza. Ważne jest, aby poinformować DVA o swoich specjalnych potrzebach w momencie rezerwacji testu teoretycznego.

Oceń artykuł: Jak zdać teorie na prawko?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy

Jak zdać teorie na prawo jazdy?

Jeśli chcesz uzyskać prawo jazdy, musisz zdać test teoretyczny. Test ten składa się z dwóch części: części wielokrotnego wyboru oraz części dotyczącej dostrzegania zagrożeń....

Ile się czeka na prawo jazdy?

Jeśli myślisz o uzyskaniu prawa jazdy, ale obawiasz się, jak długo to potrwa, jest kilka sposobów na przyspieszenie tego procesu. Jednym ze sposobów jest...

Jak ustawić lusterko w samochodzie?

Jeśli jesteś kierowcą, który dużo jeździ, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jak wyregulować lusterko w swoim samochodzie. W ten sposób możesz mieć pewność, że masz dokładny...

Parkowanie prostopadłe – kiedy skręcać?

Po zaparkowaniu powinieneś sprawdzić lusterka wsteczne i lusterka skrzydłowe, żeby dowiedzieć się, kiedy możesz bezpiecznie obrócić samochód. Jest to pomocne nie tylko podczas parkowania,...

Co to jest droga wewnętrzna?

Droga wewnętrzna to obwodnica wokół miasta. Jest to trasa dla samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów i innych pojazdów. Istnieje wiele różnych rodzajów dróg, a wybór...

Kiedy powinna odbywać się zmiana biegów?

Jeśli masz problem z biegami w swoim samochodzie, możesz się zastanawiać, kiedy powinna nastąpić zmiana biegów. Ogólnie rzecz biorąc, zmiana biegu następuje, gdy wał...

Jak trzymać ręce na kierownicy?

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, żeby trzymać ręce na kierownicy. Niektóre z nich są proste, inne mogą wydawać się sprzeczne z intuicją, ale...

Od ilu lat można jeździć skuterem?

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie: "W jakim wieku mogę jeździć na skuterze?", to trafiłeś we właściwe miejsce. Wymagania wiekowe dotyczące prowadzenia skutera różnią się...

Jak nabrać pewności siebie za kierownicą?

Jeśli masz lęk przed prowadzeniem samochodu, możesz zastanawiać się, jak zdobyć pewność siebie za kierownicą. Na szczęście jest kilka sposobów na pokonanie strachu i...

Jak cofać samochodem krok po kroku?

Odwracanie kierunku jazdy jest ważną umiejętnością, którą musisz znać, kiedy prowadzisz samochód. Jest wiele rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę podczas cofania, np. jak...