Jak włączyć mirrorlink w telefonie?

Przez Redakcja

Jeśli masz telefon, który obsługuje mirrorlink, to pewnie zastanawiasz się, jak włączyć mirrorlink w swoim telefonie. Jest to świetny sposób, aby upewnić się, że możesz widzieć i słuchać, co dzieje się w Twoim samochodzie, niezależnie od tego, czy jesteś w drodze, czy w garażu. Będziesz miał dostęp do wszystkich potrzebnych informacji, w tym do wskazówek dotyczących jazdy, mapy, a nawet do połączenia lub wiadomości tekstowej, jeśli znajdziesz się poza zasięgiem sygnału bezprzewodowego. Istnieją nawet aplikacje, które pozwalają łączyć się z telefonem za pomocą samochodowego systemu audio, takie jak EZ Drive App.

Wsparcie firmy Samsung zakończyło się w czerwcu

W czerwcu ubiegłego roku firma Samsung ogłosiła, że kończy wsparcie dla kilku usług samochodowych. Należały do nich MirrorLink i S Voie.

MirrorLink to funkcja, która jest używana w milionach pojazdów na całym świecie. Jest to technologia, która łączy ekran Twojego smartfona z wyświetlaczem systemu informacyjno-rozrywkowego samochodu. Urządzenie może być dostosowane do potrzeb użytkownika.

Chociaż Samsung wspierał MirrorLink od 2014 roku, ogłosił, że wycofuje tę funkcję w czerwcu tego roku. W związku z tym użytkownicy będą musieli poszukać alternatywnych rozwiązań.

Jednym z bardziej oczywistych powodów zakończenia wsparcia jest brak kompatybilności z nowszymi samochodami. Jednak nie dotyczy to wszystkich pojazdów, które obsługują tę funkcję.

Niektóre z obsługiwanych pojazdów to Volkswagen Polo i Skoda Fabia. Są to jedne z pierwszych pojazdów masowych, które mają MirrorLink.

Kompatybilne telefony

MirrorLink to technologia, która pozwala Ci obsługiwać telefon z systemem Android na desce rozdzielczej Twojego samochodu. Jest dostępna w samochodach wielu marek i modeli. Chociaż technologia ta jest dostępna od jakiegoś czasu, MirrorLink stał się ostatnio bardziej popularny.

Technologia ta powstała jako projekt badawczy firmy Nokia. Raja Bose z Centrum Badawczego Nokii w Palo Alto współpracował z Jorgiem Brakensiek z Centrum Badawczego Nokii w Bochum nad rozwojem technologii.

MirrorLink został opracowany jako sposób na wprowadzenie technologii smartfonów do przemysłu motoryzacyjnego. MirrorLink umożliwia użytkownikom dostęp do różnych aplikacji na desce rozdzielczej samochodu, w tym muzyki i nawigacji.

Jednakże system nie jest tak estetyczny jak inne opcje. Aby efektywnie z niego korzystać, musisz skupić wzrok na drodze.

MirrorLink jest dostępny w większości samochodów, choć niektórzy producenci stworzyli własne systemy. Wśród nich są Volkswagen, Kia, Hyundai i Honda.

Aplikacje, których możesz używać w samochodzie

Jeśli chcesz korzystać ze swojego smartfona w samochodzie, nie martwiąc się o rozpraszanie uwagi, rozważ użycie aplikacji Mirrorlink. Aplikacje te pomogą Ci korzystać ze wszystkich funkcji Twojego telefonu, a nawet więcej. Dzięki tym przydatnym aplikacjom możesz słuchać muzyki, wykonywać połączenia, a nawet korzystać z nawigacji na desce rozdzielczej.

Możesz także użyć aplikacji MirrorLink, aby wyświetlić ekran swojego telefonu na samochodowym systemie informacyjno-rozrywkowym, co jest świetnym sposobem na to, aby nie patrzeć na urządzenie, ale na drogę. Aby aktywować MirrorLink, musisz pobrać aplikację na swój smartfon, a następnie podłączyć urządzenie do samochodu przez USB lub Bluetooth. Za pierwszym razem będziesz musiał ręcznie skonfigurować aplikację, ale jest to szybki i łatwy proces.

MirrorLink oferuje także kilka innych funkcji, takich jak używanie komend głosowych do sterowania aplikacjami. Możesz jednak nie chcieć korzystać z tej funkcji. Poza tym, możesz już używać komend głosowych do nawigacji w samochodzie za pomocą Map Google.

Początki

Kiedy MirrorLink pojawił się po raz pierwszy, był postrzegany jako urządzenie zmieniające reguły gry. Wprowadził na rynek funkcję mirroringu smartfonów, umożliwiając użytkownikom dostęp do swoich urządzeń mobilnych z deski rozdzielczej samochodu.

Pierwszym pojazdem masowym oferującym tę funkcję było Polo Volkswagena z 2014 roku. Od tego czasu ponad 500 pojazdów z całego świata korzysta z tej technologii. Jednak niektórzy producenci samochodów nie są tak doświadczeni w budowaniu połączonych platform. Oznacza to, że nie są w stanie zapewnić kierowcom najlepszych wrażeń.

Pomysł na MirrorLink został początkowo opracowany przez naukowców z Nokia Research Centre w Niemczech. Naukowcy wpadli na pomysł stworzenia nowego interfejsu, który pozwoliłby na odzwierciedlanie smartfonów na wyświetlaczu samochodowego systemu informacyjno-rozrywkowego. Projekt nazwany początkowo Terminal Mode, został później przemianowany na MirrorLink.

Badacze z Centrum Badawczego Nokii opracowali system przy użyciu słabych tabletów internetowych Nokia N800 i N810 z systemem Linux. Po jego opracowaniu zespół zaczął stosować badania do samochodowych wyświetlaczy informacyjno-rozrywkowych.

Oceń artykuł: Jak włączyć mirrorlink w telefonie?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy

Leasing Porsche z optymalizacją podatkową – prestiż i oszczędności dla Twojej firmy

Leasing Porsche z optymalizacją podatkową to coraz bardziej popularne rozwiązanie wśród przedsiębiorców, którzy pragną połączyć luksus i prestiż marki Porsche z korzyściami finansowymi. Dzięki...

Myjnia samoobsługowa. Sposób na pewny, pasywny biznes

Marzysz o własnym biznesie? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, w którym omawiamy najważniejsze aspekty związane z otwarciem i prowadzeniem myjni samoobsługowej.Wiele sposobów na...

Autoryzowany serwis Mercedesa w Szczecinie: stać Cię na święty spokój

Jako właściciel samochodu marki Mercedes-Benz masz pełną świadomość, że nie jest to auto jak pierwsze-lepsze. Masz przyjemność podróżowania pojazdem wyróżniającym się wysokim zaawansowaniem technologicznym,...

Czy można zmienić w aucie tradycyjne światła na lampy ksenonowe?

Współczesne technologie oświetleniowe oferują kierowcom wiele opcji poprawy widoczności i bezpieczeństwa na drodze. Jedną z takich możliwości jest zamiana tradycyjnych świateł na lampy ksenonowe....

Jak autospa w Warszawie rewolucjonizuje pielęgnację?

W dzisiejszym zabieganym świecie, czas to jedna z najcenniejszych wartości. W miarę wzrostu świadomości dotyczącej ekologii oraz rosnącej pasji do estetyki, coraz więcej właścicieli...

Opony w Warszawie: Gdzie znaleźć najlepsze opony i usługi wulkanizacyjne?

Warszawa jako dynamiczne centrum Polski, stanowi miejsce, gdzie mobilność i bezpieczeństwo na drodze odgrywają kluczową rolę. Odpowiednie opony są niezbędne, aby zapewnić bezpieczną i...

Sekrety perfekcyjnego auto detailingu

Auto detailing, czyli kompleksowe oczyszczanie, renowacja i ochrona powierzchni pojazdu, to sztuka, która zdobywa coraz większą popularność wśród miłośników samochodów na całym świecie. To...

Salon Volvo: Miejsce, gdzie Twoje motoryzacyjne marzenia stają się rzeczywistością

Kiedy zastanawiamy się nad zakupem nowego samochodu, wybór odpowiedniego salonu dealerskiego ma kluczowe znaczenie. Salon Volvo to miejsce, gdzie motoryzacyjne marzenia stają się rzeczywistością....

Brabus – z miłości do prędkości, czyli fenomen marki, która zmieniła motoryzację

Niemiecka firma Brabus już od kilku dekad wyznacza standardy w dziedzinie tuningu luksusowych aut. Mimo, że kojarzona głównie z modyfikacjami modeli Mercedes-Benz, firma chętnie...

Ekskluzywny świat motoryzacji: Salon samochodów luksusowych

Świat motoryzacji od dawna fascynuje ludzi swoją technologią, innowacjami i luksusem. Dla pasjonatów samochodów luksusowych oraz tych, którzy marzą o wyjątkowych pojazdach, salon samochodów...