Jak włączyć mirrorlink w telefonie?

Przez Redakcja

Jeśli masz telefon, który obsługuje mirrorlink, to pewnie zastanawiasz się, jak włączyć mirrorlink w swoim telefonie. Jest to świetny sposób, aby upewnić się, że możesz widzieć i słuchać, co dzieje się w Twoim samochodzie, niezależnie od tego, czy jesteś w drodze, czy w garażu. Będziesz miał dostęp do wszystkich potrzebnych informacji, w tym do wskazówek dotyczących jazdy, mapy, a nawet do połączenia lub wiadomości tekstowej, jeśli znajdziesz się poza zasięgiem sygnału bezprzewodowego. Istnieją nawet aplikacje, które pozwalają łączyć się z telefonem za pomocą samochodowego systemu audio, takie jak EZ Drive App.

Wsparcie firmy Samsung zakończyło się w czerwcu

W czerwcu ubiegłego roku firma Samsung ogłosiła, że kończy wsparcie dla kilku usług samochodowych. Należały do nich MirrorLink i S Voie.

MirrorLink to funkcja, która jest używana w milionach pojazdów na całym świecie. Jest to technologia, która łączy ekran Twojego smartfona z wyświetlaczem systemu informacyjno-rozrywkowego samochodu. Urządzenie może być dostosowane do potrzeb użytkownika.

Chociaż Samsung wspierał MirrorLink od 2014 roku, ogłosił, że wycofuje tę funkcję w czerwcu tego roku. W związku z tym użytkownicy będą musieli poszukać alternatywnych rozwiązań.

Jednym z bardziej oczywistych powodów zakończenia wsparcia jest brak kompatybilności z nowszymi samochodami. Jednak nie dotyczy to wszystkich pojazdów, które obsługują tę funkcję.

Niektóre z obsługiwanych pojazdów to Volkswagen Polo i Skoda Fabia. Są to jedne z pierwszych pojazdów masowych, które mają MirrorLink.

Kompatybilne telefony

MirrorLink to technologia, która pozwala Ci obsługiwać telefon z systemem Android na desce rozdzielczej Twojego samochodu. Jest dostępna w samochodach wielu marek i modeli. Chociaż technologia ta jest dostępna od jakiegoś czasu, MirrorLink stał się ostatnio bardziej popularny.

Technologia ta powstała jako projekt badawczy firmy Nokia. Raja Bose z Centrum Badawczego Nokii w Palo Alto współpracował z Jorgiem Brakensiek z Centrum Badawczego Nokii w Bochum nad rozwojem technologii.

MirrorLink został opracowany jako sposób na wprowadzenie technologii smartfonów do przemysłu motoryzacyjnego. MirrorLink umożliwia użytkownikom dostęp do różnych aplikacji na desce rozdzielczej samochodu, w tym muzyki i nawigacji.

Jednakże system nie jest tak estetyczny jak inne opcje. Aby efektywnie z niego korzystać, musisz skupić wzrok na drodze.

MirrorLink jest dostępny w większości samochodów, choć niektórzy producenci stworzyli własne systemy. Wśród nich są Volkswagen, Kia, Hyundai i Honda.

Aplikacje, których możesz używać w samochodzie

Jeśli chcesz korzystać ze swojego smartfona w samochodzie, nie martwiąc się o rozpraszanie uwagi, rozważ użycie aplikacji Mirrorlink. Aplikacje te pomogą Ci korzystać ze wszystkich funkcji Twojego telefonu, a nawet więcej. Dzięki tym przydatnym aplikacjom możesz słuchać muzyki, wykonywać połączenia, a nawet korzystać z nawigacji na desce rozdzielczej.

Możesz także użyć aplikacji MirrorLink, aby wyświetlić ekran swojego telefonu na samochodowym systemie informacyjno-rozrywkowym, co jest świetnym sposobem na to, aby nie patrzeć na urządzenie, ale na drogę. Aby aktywować MirrorLink, musisz pobrać aplikację na swój smartfon, a następnie podłączyć urządzenie do samochodu przez USB lub Bluetooth. Za pierwszym razem będziesz musiał ręcznie skonfigurować aplikację, ale jest to szybki i łatwy proces.

MirrorLink oferuje także kilka innych funkcji, takich jak używanie komend głosowych do sterowania aplikacjami. Możesz jednak nie chcieć korzystać z tej funkcji. Poza tym, możesz już używać komend głosowych do nawigacji w samochodzie za pomocą Map Google.

Początki

Kiedy MirrorLink pojawił się po raz pierwszy, był postrzegany jako urządzenie zmieniające reguły gry. Wprowadził na rynek funkcję mirroringu smartfonów, umożliwiając użytkownikom dostęp do swoich urządzeń mobilnych z deski rozdzielczej samochodu.

Pierwszym pojazdem masowym oferującym tę funkcję było Polo Volkswagena z 2014 roku. Od tego czasu ponad 500 pojazdów z całego świata korzysta z tej technologii. Jednak niektórzy producenci samochodów nie są tak doświadczeni w budowaniu połączonych platform. Oznacza to, że nie są w stanie zapewnić kierowcom najlepszych wrażeń.

Pomysł na MirrorLink został początkowo opracowany przez naukowców z Nokia Research Centre w Niemczech. Naukowcy wpadli na pomysł stworzenia nowego interfejsu, który pozwoliłby na odzwierciedlanie smartfonów na wyświetlaczu samochodowego systemu informacyjno-rozrywkowego. Projekt nazwany początkowo Terminal Mode, został później przemianowany na MirrorLink.

Badacze z Centrum Badawczego Nokii opracowali system przy użyciu słabych tabletów internetowych Nokia N800 i N810 z systemem Linux. Po jego opracowaniu zespół zaczął stosować badania do samochodowych wyświetlaczy informacyjno-rozrywkowych.

Oceń artykuł: Jak włączyć mirrorlink w telefonie?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy

Opony całoroczne – czy warto postawić na jedno ogumienie przez cały rok?

Zakup ogumienia często wiąże się z dużymi kosztami. Nie ma się co oszukiwać za dobre opony trzeba sporo zapłacić. Czy jednak można zaoszczędzić i...

Jak zamocować koło zapasowe w bagażniku?

Jeśli chcesz zainstalować koło zapasowe w bagażniku swojego samochodu, trafiłeś we właściwe miejsce. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych metodach, których możesz...

Ile kosztuje wymiana filtra paliwa?

Jeśli Twój samochód nie odpala lub ma problemy z zapłonem, być może nadszedł czas na wymianę filtra paliwa. W zależności od wieku samochodu i...

Co ile wymiana filtra paliwa 1.9 TDI?

Kiedy przychodzi czas na wymianę filtra paliwa w 1-9 TDI, powinieneś upewnić się, że wykonujesz tę pracę prawidłowo już za pierwszym razem. Dzięki temu...

Jaki kolor felg do srebrnego auta?

Wybierając odpowiedni zestaw felg do swojego samochodu, należy zadać sobie wiele pytań. Jednym z najważniejszych jest to, jaki kolor felg będzie najlepiej pasował do...

Jak dobrać oponę do felgi?

Wybierając oponę na felgę, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Obejmuje to rozmiar felgi, zakres obciążenia, jakość opony i wiele innych.Średnica kołaWybierając oponę na...

Jak zarejestrować samochód zabytkowy?

Jeśli masz zabytkowy samochód i chcesz wiedzieć, jak go zarejestrować, jesteś we właściwym miejscu. Istnieją różne stany, które oferują odpowiednie usługi, więc nie musisz...

Gdzie tankować LPG?

Jest wiele powodów, by przerobić swój samochód na zasilany LPG. Jest on bezpieczniejszy i emituje mniej dwutlenku węgla niż samochody napędzane benzyną. Ponadto konwersja...

Przekaźnik świec żarowych octavia 1.9 TDI – gdzie jest?

Jeśli szukasz informacji o tym, gdzie znajduje się przekaźnik świec żarowych w Volkswagenie Octavia 1-9 TDI, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule...

Jak długo ładować akumulator 12v?

To, jak długo należy ładować akumulator 12 V, zależy od kilku rzeczy. Na przykład od typu akumulatora, który posiadasz, oraz od napięcia w Twoim...