Co oznaczają zielone tablice rejestracyjne?

Przez Redakcja

Zielone tablice rejestracyjne są jednym z wielu kolorów oferowanych ogółowi społeczeństwa w Stanach Zjednoczonych. Każdy ze stanów ma swój własny, indywidualny wzór tablicy rejestracyjnej. Niektóre z nich to „Wschód Słońca” dla Karoliny Południowej, „Wzgórze” dla Tennessee i „Nic, co najlepsze” dla New Jersey.

Tablice rejestracyjne stanu Iowa informują innych kierowców, z jakiego stanu pochodzi mieszkaniec tego stanu

Tablice rejestracyjne w stanie Iowa są trochę na wyrost. Departament Transportu Iowa (DOT) ułatwia kierowcom zarejestrowanie pojazdu, zapewniając okresy karencji podczas ogólnostanowych cykli rejestracyjnych. Najbardziej oczywistą opcją jest standardowa tablica rejestracyjna, ale Departament Transportu oferuje także kilka unikalnych i zabawnych opcji dla mieszkańców. Do najbardziej oczywistych opcji należą standardowe tablice rejestracyjne, ale Departament Transportu oferuje również kilka unikalnych i zabawnych opcji dla mieszkańców. Niektóre z bardziej niezwykłych ofert obejmują kompaktowe tablice i sztuczki, które pozwalają w pełni wykorzystać cuda natury tego stanu.

Dot oferuje również wiele zachęt dla ekologicznych pojazdów, w tym specjalną tablicę „Life Elevated Arches”, na której znajduje się wspaniałe zdjęcie łuku Delicate Arch w Parku Narodowym Arches. To pierwszy raz, kiedy stan oferuje tablicę z tym symbolem.

Tablica rejestracyjna stanu Ohio z niebieskim napisem na białym tle

Tablica rejestracyjna stanu Ohio ma piękny wzór. Niebieskie napisy na białym tle przedstawiają malowniczą scenę płynącego strumienia przecinającego pole pszenicy. Zawiera również nazwę stanu, flagę Ohio i słowo OHIO.

W ciągu ostatnich 20 lat wydano kilka nowych tablic rejestracyjnych. Niektóre z nich zawierają oficjalne motto stanu: Z Bogiem wszystko jest możliwe. Ponadto tablice Ohio zawierają odniesienia do zabytków i wydarzeń historycznych.

Jedną z najbardziej unikalnych tablic rejestracyjnych jest tablica przeznaczona dla patrolu drogowego Ohio. Zostały one wprowadzone w 1990 roku. Początkowo zawierała czerwony pasek tekstu na górze tablicy i cienką niebieską poziomą linię, która rozciągała się nad i pod górnymi otworami montażowymi. Ostatecznie zastąpiono ją tablicą z czerwonym trójkątem u góry.

Tablice rejestracyjne Karoliny Południowej mają wzór „Sunrise”

Tablice rejestracyjne Karoliny Południowej mają wzór „Sunrise” od siedmiu lat. Obecna tablica kończy się w 2018 roku, więc zaprezentowano nowy wzór.

Departament Pojazdów Samochodowych wprowadził niedawno nowy wzór tablicy rejestracyjnej, który zawiera flagę stanu. Jest on oparty na kolorach flagi i uproszczony.

Wydawane będą również nowe tablice specjalne. Będą one miały kolorowe emblematy po lewej stronie napisów i numerów. Podczas ponownego wydawania tablic stan zaoszczędzi około 800 000 dolarów na kosztach. Ponadto DMV przechodzi na jedną naklejkę z miesiącem i rokiem. Dzięki temu zmniejszy się liczba naklejek, które kierowcy muszą kupować, co ułatwi identyfikację znaczników.

Tennessee’s license plate features a rolling-hill design

Tablice rejestracyjne w stanie Tennessee przeszły wiele zmian w swojej historii. Pierwotnie były wykonane ze skóry i aluminium. Od tego czasu mają białe tło i białe numery.

Stan Tennessee wprowadza nowe wzory co osiem lat. Tablice te są dostępne zarówno osobiście, jak i przez internet. Oprócz standardowych tablic, stan oferuje również tablice specjalne.

Wyprodukowano ponad pół miliona tablic Tennessee. Niektóre z wcześniejszych były stalowe z wytłoczonymi numerami. Inne miały wytłoczony kształt stanu.

Tablice rejestracyjne stanu posiadają również trójgwiazdkową tarczę stanową w centrum. W dolnej części po prawej stronie znajduje się naklejka z podatkiem hrabstwa.

Tablice rejestracyjne New Jersey są bezsensowne

Tablica rejestracyjna New Jersey nie jest całkowitym tsunami. Najnowsze dane Departamentu Pojazdów Samochodowych wskazują, że Garden State jest ojczyzną przemysłu nowych samochodów i limuzyn. Dzieje się tak pomimo faktu, że jest to prawdopodobnie najdroższy stan do życia. W związku z tym kierowcy w tym stanie są skłonni do pewnej schadenfreude i, oczywiście, do sporadycznych wpadek. W zasadzie trudno byłoby znaleźć w tym stanie podejrzanego kierowcę w sobotni wieczór. Pytanie brzmi: co by było, gdyby jeden z najlepszych kierowców w kraju był obibokiem?

Delaware ratyfikowało Konstytucję USA

Delaware ratyfikowało Konstytucję USA 7 grudnia 1787 roku. Był to pierwszy stan, który dokonał tego jednogłośnie. Jednak proces ten nie był łatwy. Wielu delegatów zajęło stanowiska, które nie były w najlepszym interesie Delaware.

Przywódcy stanu byli inteligentnymi ludźmi, którzy dążyli do jak najszybszej ratyfikacji Konstytucji. Chcieli mieć pewność, że rząd narodowy będzie wystarczająco silny, by powstrzymać większych sąsiadów od przejęcia władzy nad nimi.

Odbyły się specjalne wybory, które miały wyłonić delegatów reprezentujących Delaware na Konwencji Konstytucyjnej. W skład delegacji Delaware weszli: Richard Bassett, George Read, Jacob Broom, Gunning Bedford, Jr. i John Dickinson.

Oceń artykuł: Co oznaczają zielone tablice rejestracyjne?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy

Wynajem samochodów w Warszawie: porównaj oferty i zlokalizuj najlepszą opcję

Wynajem samochodów jest to niezwykle korzystna opcja, pozwalająca nieco zaoszczędzić, zarówno jeśli chodzi o czas, jak i o pieniądze. W niniejszym artykule podpowiemy, jakimi...

Co to jest wymijanie?

Jest wiele różnych sposobów na unikanie jazdy. Niektóre z tych manewrów polegają na zmianie pasa ruchu, inne na zatrzymaniu się, wyskoczeniu lub podjęciu działań...

Jaki mandat za zarysowanie auta na parkingu 2023?

Jeśli masz samochód, który ma niewielkie zadrapania, możesz zastanawiać się, jak postąpić, żeby dostać mandat, jeśli porysujesz samochód innej osoby na parkingu. Musisz też...

Ile trzeba mieć wzrostu żeby jeździć bez fotelika?

Jeśli zastanawiasz się, ile trzeba mieć wzrostu, żeby jeździć bez fotelika, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten artykuł wyjaśnia, ile trzeba mieć wzrostu i...

Ile może wystawać ładunek z busa?

Czy wiesz, jak bardzo może wystawać ładunek autobusu? Jeśli nie, ważne jest, abyś dowiedział się, jak uniknąć uderzenia przez jeden z takich pojazdów. Omówimy,...

Co policja może sprawdzić w systemie?

Policja może sprawdzić w systemie Twojego samochodu wiele rzeczy. Może to być status prawa jazdy, ubezpieczenia i karalności. Jeśli masz któreś z tych danych...

Jak obliczyć akcyzę za samochód?

Kupując nowy samochód, możesz się zastanawiać, jak obliczyć podatek akcyzowy. Ten rodzaj podatku może być różny w zależności od stanu, w którym mieszkasz. Jeśli...

Jak sprawdzić niezapłacone mandaty?

Jeśli zostałeś ostatnio przyłapany na przekraczaniu prędkości lub prowadzeniu samochodu z niezapłaconym mandatem, możesz chcieć wiedzieć, jak sprawdzić stan swoich kar. Na szczęście w...

Punkty karne limit?

Limit punktów karnych to świetny sposób, aby upewnić się, że nie zostaniesz skazany za wykroczenia drogowe. Wykroczenia te obejmują zarówno prawo jazdy kategorii B,...